DHF: Örgütlü mücadelemizi sürdüreceğiz

Dersim Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) faaliyetçisi Ali Yeşil, dün hiçbir gerekçe gösterilmeden önce gözaltına alınıp daha sonra tutuklanmıştı. Dersim DHF örgütlülüğü basın açıklaması yaparak Ali Yeşil’in tutuklanmasını protesto etti

DERSİM (27.08.2014)- Dersim Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) faaliyetçisi Ali Yeşil, dün Gazik yolu üzerinde hiçbir açıklama yapılmadan gözaltına alındı. Daha sonra  tutuklanarak Tunceli Kapalı Hapishanesi’ne gönderildi.

DHF Dersim Örgütlülüğü’nün çağrısıyla saat 18:00’de Sanat Sokağı’nda “Gözaltılar Tutuklamalar Baskılar Bizi Yıldıramaz Demokratik Haklar Mücadelesi Engellenemez” pankartı arkasında bir araya gelen kitle, basın açıklaması yaparak Ali Yeşil’in tutuklanmasını protesto etti.

‘Baskılar bizi yıldıramaz’

DHF’nin yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: ”Onyıllardan bu yanadır hakim sınıflar devrimcileri sindirmek için çeşitli baskı yöntemleri kullanmaktadırlar. Demokratik hak ve talep mücadelesi veren kurumlar ve kişiler mesnetsiz iddialar ve somut olmayan gerekçelerle gözaltına alınıp tutuklanmaktadır. Ali Yeşil düzmece bir iddianame sonucunda tutuklandı. Bizler hakim sınıfların çok yönlü saldırılarına karşı örgütlü mücadele ısrarımızı sürdüreceğiz.”

Basın açıklamasının ardından eylem sona erdi.

 

Önceki İçerikAli Yeşil gözaltına alındı
Sonraki İçerikKadın tutsaklardan Ézidi halkıyla dayanışma çağrısı