DHF: Katillerden hesap sormak için Okmeydanı’na

DHF, dün Okmeydanı’nda polisin açtığı ateş sonucu önce Uğur Kurt’un ardından da dün gece ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan ve kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişinin hayatını kaybetmesinin ardından yaptığı açıklamada, tüm halkı katillerden hesap sormak için Uğur Kurt’un cenazesini sahiplenmeye çağırdı  

HABER MERKEZİ (23.05.2014)-Okmeydanı’nda polisin açtığı ateş sonucu katledilen Uğur Kurt’un hayatını kaybetmesinin ardından, dün gece geç saatlerde polis saldırıları sırasında ağır yaralanan ve kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişi daha bugün hayatını kaybetti.

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF), Uğur Kurt’un cenaze törenine halktan katılım çağrısı yaptı.

DHF halkı Uğur Kurt’un cenazesini sahiplenmeye çağırdı

DHF’nin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Yaşam hakkımıza sahip çıkıyoruz. Katillerden hesap sormak için mücadeleyi daha büyüteceğimizi belirterek tüm halkımızı bugün Okmeydanı’ında Uğur Kurt’un cenaze törenine katılmaya ve katillerden hesap sormaya çağırıyoruz.

Polis tarafından katledilen Uğur Kurt’un cenazesi bugün saat 18:00’de Okmeydanı Cemevi’nde yapılacak törenini ardından, memleketi Sivas’ın Hafik İlçesi’ne bağlı Üzümlü Köyü’ne uğurlanacak”

 

Önceki İçerikDevletin tasmalı köpekleri halka saldırıyor
Sonraki İçerikUğur Kurt’un cenazesi Sivas’a gönderildi (Yenilendi)