DHF: Çetelere geçit vermeyeceğiz

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF), Nurtepe’de “Yozlaşmaya Çeteleşmeye, Uyuşturucuya Geçit Vermeyeceğiz” pankartıyla çetelere karşı kitleselliğiyle dikkat çeken bir yürüyüş düzenledi

İSTANBUL (05.01.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF), Nurtepe’de Hacı Ethem İlköğretim Okulu önünden “Yozlaşmaya Çeteleşmeye Uyuşturucuya Geçit Vermeyeceğiz” pankartını açarak önce Güzeltepe Meydanı’na, ardından da Berkin Elvan Parkı’na yürüdü.

DHF flamalarıyla yürüyen kitle sık sık “Battal Tepeli ölümsüzdür” , ”Çeteler halka hesap verecek” , “Hasan Ferit Gedik ölümsüzdür” , “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya” , “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarını attı.

‘Devletin beslediği çetelerin katliamlarına izin vermeyeceğiz’

Yürüyüşün ardından DHF adına yapılan basın açıklamasında  şu ifadeler yer aldı: “Hakim gerici sistem özellikle hakimiyetini tam anlamıyla kuramadığı Gülsuyu, Gazi, Okmeydanı ve Nurtepe gibi semtlerde halkın örgütlülüğünü ve duyarlılığını parçalamak için yozlaştırma politikasına başvurmaktadır. Yozlaştırma politikalarıyla hakim gerici sistem bu bölgelerde ilişki kurduğu çeteci grupları palazlayarak devrimci kurumlara ve halka yönelik saldırılarında maşa olarak kullanıyor. İşte bu devlet beslemeli çeteler Gazi’de Battal Tepeli’yi, Gülsuyu’nda Hasan Ferit Gedik’i katlederek halka ve devrimcilere gözdağı vermeye çalışıyor.

Yıllarca Nurtepe’de yaptığı saldırılardan sonuç alamayan devlet çeteleşmeyi destekleyerek, yozlaştırma politikalarıyla Nurtepe halkının duyarlığını ve devrimcilere olan yakınlığını yok etmeye çalışarak kendine yedeklemek istemektedir” denildi.

Kitleselliğiyle dikkat çeken eyleme Halk Cephesi, Partizan, SODAP, SDP, SYKP ve TÖP destek verdi.

Önceki İçerikHasta tutsak Seyithan Taşkıran hayatını kaybetti
Sonraki İçerikİşkence gören çocuklar açlık grevine hazırlanıyor