DHF: Berkin için sokağa eyleme

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF), Berkin Elvan’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili bir açıklama yayınlayarak yapılacak eylemlere katılım çağrısı yaptı. Bu çağrıyı okurlarımızla paylaşıyoruz

HABER MERKEZİ (11.03.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF), Berkin Elvan’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili bir açıklama yayınlayarak yapılacak eylemlere katılım çağrısı yaptı. Bu çağrıyı okurlarımızla paylaşıyoruz.

“Küçük bedeninde büyük bir kavgayı onurluca taşıdın ant olsun sana Berkin gözün arkada kalmayacak

Berkin Elvan ölümsüzdür

Fabrikalarda, tarlalarda, üniversitelerde yaşamın her alanında büyük bir hızla artan zulme ve hak gasplarına karşı demokrasi mücadelesini büyüten, Gezinin devrimci ruhuna can veren, kan veren  Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Medeni Yıldırım, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan’ın ardından Berkin Elvan’ımızı da bugün sonsuzluğa uğurlamış bulunuyoruz.

Bir kere daha haykırıyoruz sonsuzluğa uğurladığımız yoldaşlarımız, kardeşlerimiz sokak sokak, havza havza, köy köy büyüyen kavgamızda yaşıyor ve bizimle yürüyorlar.

Onları hiçbir güç bizden koparamayacak.

Büyük Haziran-Gezi Ayaklanması’nın son şehidi Berkin Elvan için bulunduğumuz tüm meydanlarda alanlara çıkalım, Berkin Elvan şahsında faşist düzenden hesap soralım.

 Mezar taşlarınız devrik kalmayacak

Halkların üzerine karabasan gibi çöken alın terimizi, geleceğimizi ellerimizden alıp demokrasiyi ve ekonomik paketlerini bize lütuf gibi sunan emperyalist-kapitalist sistemin yarattığı bu zulüm saltanatı ortadan kalkmayana dek Gezi şehitlerimiz mezarlarında sonsuzluk uykularına rahat yatamayacaklar.

Çünkü onlar halkın geleceği için toprağa düştüler.

Ülkemiz ve dünya halkları zulüm altında yaşadığı sürece Gezi şehitlerinin mezar taşları da devrik kalacaktır. Tıpkı sonsuzluğu uğurladığımız diğer yoldaşlarımız gibi.

Bu nedenle insanca yaşamanın tüm erdemlerini kuşanarak bulunduğumuz tüm alanlarda örgütlü mücadeleyi kuşanarak geleceğimizi zorbaların ellerinden almak için kavgayı daha da büyütelim.

Zorluklar karşısında yılmayalım zulmün kalesine yönelmekte olan bu çetin ve uzun yürüyüş zafere mutlaka ulaşacaktır.

Berkin’in sonsuzluk yürüyüşüne katılmak ertelenemez bir görevdir

İşçiler, köylüler, öğrenciler kadınlar, yarın tüm çalışma ve yaşam alanlarımızda Berkin için bir araya gelelim Berkin için düzenlenen eylem ve etkinliklerde bir arada olalım.

İstanbul’da Berkin Elvan’ımızı 12 Mart Çarşamba günü (Yarın) sonsuzluğa uğurlayacağız. Saat 12.00’da Okmeydanı Cemevi’nde bir araya geleceğiz. Buradan Şişli Meydanı’na ve ardından Feriköy Mezarlığı’na yürüyeceğiz.

Berkin Elvan kavgamızda yaşayacak

Gezi şehitleri ölümsüzdür

Kahrolsun faşizm yaşasın mücadelemiz

Bu daha başlangıç mücadeleye devam

Yaşasın halkların kardeşliği ve mücadelesi”

 

        DEMOKRATİK HAKLAR FEDERASYONU

 

Önceki İçerikBerkin Elvan hayatını kaybetti
Sonraki İçerikBerkin için ülke genelinde sokaklar tutuşacak