Dersim’de birçok alan Kobra ve Uçaklarla bombalandı

Dersim’de devlet tarafından devreye sokulan OHAL uygulamaları tüm hızıyla devam ediyor. Dün kobra ve savaş Uçakları tarafından Hozat ve Ovacık’ın birçok alanı yoğun bombardımana tabi tutuldu. Yapılan bombalama sonucu birçok alanda yine orman yangınları meydana geldi

DERSİM (17.09.2015)-Dersim’de devlet tarafından devreye sokulan OHAL uygulamaları tüm hızıyla devam ediyor. Birkaç gün önce yolları trafiğe kapatan devlet şimdide geniş kapsamlı bir saldırı başlattı. Saldırı kapsamında dersim merkezde yapılan baskınlarda birçok HDP üyesi gözaltına alındı. Bununla paralel olarak Kobra ve savaş uçakları tarafından Dersimin birçok alanı yoğun olarak bombalandı. Yapılan yoğun bombardıman sonucu birçok yerde yeniden orman yangınları çıktı.

Dersim’in Hozat, Ovacık’a bağlı otlu bahçe ve civarı köyler yoğun olarak bombalandı. 6 kobra tipi helikopter ve 2 savaş uçağının katıldığı operasyonda Hozat ve Ovacık’ın birçok ormanlık alanı ve dağları bombalandı. Sabah saatlerine kadar süren bombalamalar sonucunda otlu bahçe ormanları hala yanmaktadır. Yangını söndürmek için alana giden halk’a ise ‘’ giderseniz ölürsünüz’’ şeklinde tehditler yapılarak engellendi. Zaten alana giden bütün yollar kapatılmış durumdadır.

 

Önceki İçerikDersim’de karayolu kapatmalarına karşı eylem
Sonraki İçerikDHF’li tutsak Evrim Konak’a hastane de saldırı