Dersim DHF’den 18 Mayıs çağrısı

Dersim Demokratik Haklar Federasyonu, katledilişinin 41. Yıl dönümünde Dersim’de yapılacak İbrahim Kaypakkaya’yı anma eylemine katılım çağrısı yaptı. Bu çağrıyı okurlarımızla paylaşıyoruz

DERSİM (17.05.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Dersim örgütlülüğü, Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 41. Yıl dönümünde yapacağı anma eylemine, tüm ilerici, devrimci ve demokratlardan katılım çağrısı yaparak ‘alanlarda Komünist Önder Kaypakkaya’yı sahiplenelim’dedi. Kaypakkaya’yı anma çağrısını okurlarımızla paylaşıyoruz.

Katledilişinin 41. Yıl dönümünde; Kaypakkaya’yı anıyor ve sahipleniyoruz!

Katledilmesinin üzerinden yarım asra yaklaşan bir süre geçmesine karşın, halen hâkim sınıfların İbrahim Kaypakkaya’ya yönelik sınıfsal refleksleri geçerliliğini koruyor.

Hâkim sınıflar günümüzde halen İbrahim Kaypakkaya yönelik bir saldırı içerisindedir. Onu ananlara, onun resmini taşıyanlara ve hatta türküsünü söyleyenlere cezalar veriliyor, yasaklar getiriliyor. Bu durum onun halen hâkim sınıflar nezdinde tehlikeli olarak algılandığının göstergesidir.

İbrahim Kaypakkaya mücadele yaşamı içinde nerede bir direniş ve mücadele varsa orada yer almış, işçi sınıfının ve halkın mücadelesini büyütmenin kavgasını vermiştir.

Bugün ülkemizdeki direnişleri sahiplenmek, işçi sınıfımızın ve başta Kürt ulusu olmak üzere ezilen ulus ve mezheplerden halkımızın mücadelesini daha da büyütmek için Kaypakkaya’yı sahipleniyor ve anıyoruz.

Toplanma Yeri: Dersim Demokratik Haklar Derneği Önü

Saat: 18.00

Tarih: 18 Mayıs Pazar”

Önceki İçerikSoma’da yürüyüşe polis saldırısı
Sonraki İçerikSarıgazi ve Okmeydanı’nda Kaypakkaya anmasına çağrı