‘Büyük insanlık, büyük barış’

HDP, 1 Kasım genel seçimlerine yönelik seçim bildirgesini yapılan bir etkilikle duyurdu. HDP’nin sloganı ise “Büyük insanlık, büyük barış” olacak

HABER MERKEZİ (02.10.2015) – Halkların Demokratik Partisi (HDP), 1 Kasım genel seçimlerine yönelik seçim bildirgesi düzenlenen bir etkinlikle duyurdu. HDP’nin seçimlere yönelik sloganı ise “Büyük insanlık, büyük barış” olacak.

Kullanılacak diğer sloganlar ise; “İnadına demokrasi, inadına barış, inadına adalet, inadına HDP”. 7 Hazıran seçimlerinde olduğu gibi “Kadınlar Meclise” sloganı da HDP’nin ana sloganları arasında yer alacak.

Seçim bildirgesinde Özyönetim modeline de yer verilirken, “Özyönetim ya da yerinden yönetim” başlıklı bölümde, “Valilerin ve kaymakamların eliyle uygulanan Ankara sultasına karşı özyönetim, yerel demokrasidir. Özyönetim gönüllü birliğin güvencesidir” ifadelerine yer veriliyor.

Toplantıda yapılan konuşmalarda, Demirtaş, “Bir kez daha inadına hdp demek için buradayız. Türkiye 7 haziranda çok önemli bir tercih yaptı. Çok önemli bir iş başardık. Umudu yaydık. Çaresizliğin karamsarlığın yayıldığı topluma umut ışığı yaydık. Bunu hazmedemeyenler bir kez daha bu yenilgiyi tatmak istiyorlar. Görevimiz onlara o yenilgiyi bir kez daha tattırmak olacak.”  ifadelerine yer verirken,

Figen Yüksekdağ: Dün bizler HDP dedik bugün inadına HDP diyoruz. Dün büyük insanlık dedik, bugün büyük insanlık ve büyük barış diyoruz. Dün başaramayacaksınız, sizi sultan yapmayacağız, sizi başkan yaptırmayacağız dedik bugün de başaramayacaksıınz sizi diktatör yaptırmayacağız dedik.” dedi.

 

Önceki İçerikSilvan’da 2 kişi hayatını kaybetti
Sonraki İçerikDHF: Haksız savaşların askeri olmayacağız sarayları saltanatları yıkacağız!