Bodrumdaki yaralılardan 3 gündür haber alınamıyor

Şırnak’ın Cizre ilçesinde bir evin bodrumunda hastaneye kaldırılmayı bekleyen yaralılardan 3 gündür haber alınamıyor

HABER MERKEZİ (02.02.2016) – Şırnak’ın Cizre ilçesinde bir evin bodrumunda hastaneye kaldırılmayı bekleyen yaralılardan 3 gündür haber alınamıyor. Cudi Mahallesi’nde dün bulunan 5 cenazenin otopsi için Şırnak’a gönderileceği belirtilirken, Gülüşük Sokak’ta da kimliği belirlenemeyen bir cenaze bulundu.

Cudi Mahallesi’nde bir binanın bodrum katında 11 gündür hastaneye kaldırılmayı bekleyen yaralılardan 3 gündü haber alınamıyor. Yaralılar, en son İçişleri Bakanlığı yetkilileri ile sürdürülen görüşmeler sırasında HDP milletvekilleriyle görüşmüştü.

Aralarında yaralıların bazılarının annelerinin de bulunduğu 10 kadın ise, önceki gün beyaz bayrak açarak binaya yürümüş ve bahçesine kadar yaklaşabilmişti. Kadınlar arasında bulunan Ayşe Güven, binanın ikinci ve üçüncü katının yıkıldığını gördüklerini belirtmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı : “Sokak diye bir şey kalmamıştı. Birbirimizin elini tutarak binanın yanına gittik. Binanın 2’nci ve 3’üncü katı tamamen yıkılmıştı. Binanın etrafına diğer yıkılmış binalar çökmüş. Hiç kimse oradan çıkamaz. Binanın etrafı da tanklarla kuşatılmış. Biz binanın halini görünce korktuk. Sokak korkutucuydu. Sokak diye bir şey kalmamıştı. Binaya yakın birçok evde yangın vardı. Az kalmıştı biz binaya girecektik. Binanın etrafına kepçeyle toprak koymuşlardı. Biz bağırdık, seslendik belki çocuklarımız sesimizi duyar diye, ama bir ses gelmedi.”

Öte yandan dün Cudi Mahallesi Reyhan Sokak’ta bulunan kimliği tespit edilemeyen 1’i kadın 5 kişiye ait cenazenin de bugün otopsi işlemleri için Şırnak’a sevk edilmesi bekleniyor. Cenazelerden 4’ünün yanmış bir evin içinden çıkartıldığı gelen bilgiler arasında.

Aynı mahallede Gülüşük Sokak’ta da bir cenazenin bulunduğu ve Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi. İsimleri öğrenilemeyen iki kadının da aynı sokakta gözaltına alındığı belirtildi.

DİHA

 

Önceki İçerikHalkın Günlüğü son sayısı çıktı
Sonraki İçerikDersim’de 7 tutuklama / Güncellendi