Avukatlardan Taksim dayanışması

Çağlayan Adliyesi’nde bugün bir araya gelen yüzlerce avukat, dün Çağlayan Adliyesi’nde gözaltına alınan avukatlara destek vermek ve Taksim’de dün gece yaşanan polis saldırılarını protesto etmek için eylem yaptı. Ankara’da sokaklara çıkan avukatlar da eylemlerini sürdürüyor

 HABER MERKEZİ (12.06.2013)- Dün Gezi Parkı’ndaki direnişçilere yönelik polis saldırılarını protesto eden 73 avukat Çağlayan Adliyesi’nde gözaltına alınmıştı. Bugün Çağlayan Adliyesi önünde bir araya gelen yüzlerce avukat, gözaltına alınan avukatlara destek vermek ve Taksim’de yaşanan polis saldırılarını protesto etmek için eylem yaptı. Adliyenin karşısında bulunan meydanda toplanan avukatlar, “Savcı istifa” , “Savcı kaç kişiyiz baksana” , “Avukatlar yerlerde sürüklenemez” sloganlarıyla eylem yaparak polisin gözaltılar sırasında avukatlara yönelik saldırısını protesto etti. Yapılan eylem sırasında çevik kuvvet polislerinin Adliyenin önünde yığınak yapması dikkat çekti.

Ankara’da avukatlardan eylem

Ankara Barosu üyeleri, dün Taksim’de direnişçilere ve Çağlayan’da avukatlara yönelik polis saldırısını protesto etmek için alana çıktı.  

Yaklaşık 2 bin avukat, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Savunma susturulamaz” sloganlarıyla Atatürk Bulvarı’nı trafiğe kapatarak cübbeleriyle yürüyüşlerini sürdürüyor.

 

 

Önceki İçerikGazi’de TEM otoyolunda eylem
Sonraki İçerikFaşizm kana doymuyor!