Antalya’da kitlesel Grup Munzur konseri

Demokratik Haklar Federasyonu “Ant olsun ki milyonların korosuyla haykıracağız türkülerimizi” şiarıyla 27 Nisan’da düzenlediği etkinlikte, Grup Munzur sahneye çıkarak ezgilerini kitleyle paylaştı  

ANTALYA (29.04.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nun ”Ant olsun ki milyonların korosuyla haykıracağız türkülerimizi” şiarıyla düzenlemiş olduğu konser, coşkusuyla ve kitleselliğiyle dikkat çekti.

Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen konsere ilginin yoğun olduğu gözlenirken, ilk olarak devrim şehitleri anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Yerel sanatçı Seyfettin Yıldırım sahneye çıkarak ezgilerini kitleyle paylaşmasının ardından DHF adına yapılan açıklamada, ”Kapitalizmin tüm sömürü çarklarına karşı Haziran Ayaklanması’yla zalimlerin saltanatına karşı  bir tarih yazılmıştır” denildi.

Kitle 1 Mayıs’ta DHF saflarında alanlara çağrıldı

Spartaküslerden ve Demirci Kawalardan alınan direniş ateşinin coğrafyamızda da yükseltildiği belirtilen açıklamada, son dönemlerde ayakkabı kutularında çıkan paraların da köhnemiş düzenin bir parçası olduğuna vurgu yapıldı. Açıklamada evlerde, işyerlerinde, okullarda, fabrikalarda örgütlü mücadeleyi yükseltmek için, 1 Mayıs’ta DHF saflarında alanlara çıkma çağrısı yapıldı.

Grup Munzur kitleyi söylediği marşlarla coşturdu

DHF’nin öncülüğünü yaptığı Ovacık Demokratik Halk Dayanışması (DDHD)’nın  Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da etkinliğe katılarak bir açıklama yaptı.

Haluk Tolga İlhan’ın ezgilerinin ardından LGBTİ ile Roboski Aileleri adına Ferhat Encü birer açıklama yaptı. Son olarak Grup Munzur sahneye çıkarak söylediği marşlar ve türkülerle kitleye coşkulu anlar yaşattı. 

 

 

Önceki İçerikMKP 1 Mayıs’ta alanlara çağırdı
Sonraki İçerikKızılay Meydanı’na 1 Mayıs yasağı