Ankara’da polis terörü sürüyor (Yenilendi)

Ankara’da gün içinde birçok eyleme polis saldırısı gerçekleşirken, akşam yapılan eylemede polis saldırdı. Aralarında DHF taraftarı Münevver Şeker’inde bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı

ANKARA (11.03.2015) – Ankara’da Berkin Elvan’ın katledilmesini protesto etmek için Ziya Gökalp Caddesi’nde bulunan Mithat Paşa Köprüsü altında toplanıp Güvenpark’ta Ethem Sarısülük’ün vurulduğu yere yürümek isteyen kitleye polisin saldırısı sonucu 9 kişi gözaltına alındı.

“Ceylan’a Berkin’e söz verdik bu yasa sokaktan geçmeyecek”  şiarıyla Mithat Paşa Köprüsü altında bir araya gelen ve Güvenpark’ta Ethem Sarısülük’ün vurulduğu yere yürümek isteyen kitlenin önü polis tarafından kesildi. Polis tarafından Güvenpark’a yürümek isteyen kitleye Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması yapıp dağılabileceklerini anonsu yapıldı. Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması yapmayacaklarını ve Ethem Sarısülük’ün polis tarafından vurulduğu yere yürümek istediklerini belirten kitlenin yürüyüşüne izin vermeyen polis daha sonra tazyikli su ve plastik mermilerle kitleye saldırdı.  Polisin saldırısı sonucu geri çekilen kitleden aralarında Demokratik Haklar Federasyonu taraftarı Münevver Şeker‘inde bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Ziya Gökalp Caddesi boyunca çıkan çatışmada polisin saldırısı sonucu çok sayıda kişide yaralandı.

Sivil faşistlerden palalı saldırı

Polisle çıkan çatışmanın ardından Dr. Mediha Erdem Sokağa çekilen kitleye ticari taksiden inen bir grup tekbirler çekerek palayla saldırdı. Ellerinde ki palalarla tekbirler getirerek eylemcilere saldıran faşist gruba polis tarafından herhangi bir müdahale gerçekleşmedi.

 

 

Önceki İçerikAnkara’da Berkin Elvan eylemleri
Sonraki İçerik12 Mart’tan Berkin’e katledilen biz katleden devlet! (Foto-haber)