Ankara’da Ali İsmail eyleminde polis terörü

Ankara’da Güvenpark’ta toplanarak Ali İsmail davasında verilen kararı protesto etmek isteyen kitleye polis saldırdı

HABER MERKEZİ (22.01.2015)-  Ankara Dayanışması’nın Ali İsmail Korkmaz davasında verilen kararı protesto için yaptığı eylem polis saldırdı. Saat 18.00’da Güvenpark’ta toplanan kitle  sık sık, “Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür”, “Biz bitti demeden bu dava bitmez” sloganları attı.

“Biz bitti demeden bu dava bitmeyecek” pankartı taşıyan  kitle, Ali İsmail Korkmaz için adalet belemediklerini, adaleti kendileri alacaklarını sıklıkla yineledi. Yapılan basın açıklamasında AKP’nin katilleri koruyan yargılama sürecinin şaşırtıcı olmadığını söylendi ve “Emri ben verdim” diyen Tayyip Erdoğan’ın azmettirici olduğunun altı çizildi. “Söz bitmiştir. Bugüne kadar hep söyledik, şimdi de söylüyoruz: Biz bu mahkemelerden adalet beklemiyoruz. Adaletin teminatı mahkemeler değil, halkların mücadelesidir” denildi.

Açıklama Ali İsmail Korkmaz’ın sözleri “Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın adi hükümet” cümlesi ile sonlandı.

Basın açıklamasının ardından, kitlenin dağılmaya başladığı sırada, polis saldırısı gerçekleşti. Polis saldırısı sırasında avukatlardan edinilen bilgiye göre 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar gece saatlerinde serbest bırakıldılar.

Önceki İçerikYolsuzluk iktidarı AKP’den eski bakanlara koruma
Sonraki İçerikKadıköy Ali İsmail için adalet istedi