Ankara’da sert çatışma – Yenilendi

Ankara’da Gezi’nin yıl dönümünde bir araya gelen binlerce kişiyle polis arasında çatışma çıktı

ANKARA (31.05.2014)- Haziran Ayaklanması’ın yıl dönümünde Ankara Geüven Park ve Kızılayda bir araya gelen binlerce kişiye polis saldırdı. Polisin saldırısı sonrası bir çok kişi gözaltına alındı.

Kitle ile polis arasında çatışmalar Kızılaya çıkan caddelerde devam ediyor. Polis kitleye TOMA araçları,  biber gazı, plastik mermilerle saldırıken, kitlede polise havai fişek taş ve molotoflarla karşılık veriyor. 

20:00: 

Polis ile kitle arasında çatışmalar devam ediyor. Kitle Ziya Gökalp Caddesinde barikat kurarak polisle çatışıyor. 

20:15:

Polis ziya Gökalp Caddesin’de barikat kuran kitleye sert bir şekilde saldırdı. Kitle Ankara Siyasal Bilimler Fakültesine doğru çekildi. Polisin saldırısı sırasında yabancı bir basın çalışanın göğsüne polisin kullandığı ses bombası isabet etti. Polisin saldırısı sonrası basın çalışanı hastaneye kaldırıldı.

20:50

Ziya Gökalp Caddesi üzerinden polisin yaptığı saldırı sonrası kitle Ankara Siyasal Bilimler Fakültesi önünde barikat kurdu. Kitle ile polis arasında çatışmalar devam ediyor.

21 25

Siyasal Bilimler Fakültesi önünde barikat kuran kitle ile polis arasında çatışmalar devam ediyor. 

Polis ile sivil faşist gruplar kitleye saldırıyor

Kızılay’a çıkan ara sokaklarda  polis ile gruplar arasında çıkan çatışmalar devam ederken, bir grup sivil faşist sokak aralarında pusu kurarak halka saldırdığı ifade ediliyor. Kızılay civarındaki çatışmalarda en 29 kişinin gözaltına alındığı ifade edilirken, polisin attığı gaz bombaları ve kullandıkları plastik mermiler sonucu bir çok kişinin yaralandığı ve yaralananların hastanelere götürülerek tedavi altına alındığı ifade ediliyor. 

Önceki İçerikÜç inşaat işçisi hayatını kaybetti
Sonraki İçerikMKP’den Gezi yıldönümü açıklaması