ADHK: ‘Yeniden ayağa kalkan Anadolu halklarını selamlıyoruz!’

Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK) “Yeniden ayağa kalkan Anadolu halklarını selamlıyoruz!” başlığını taşıyan bir açıklama yayınladı. Bu açıklamayı öneminden dolayı okurlarımızla paylaşıyoruz

HABER MERKEZİ (13.09.2013)-Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK) “Yeniden ayağa kalkan Anadolu halklarını selamlıyoruz!” başlıklı bir açıklama yayınladı. Bu açıklamayı okurlarımızla paylaşıyoruz.

Yeniden ayağa kalkan Anadolu halklarını selamlıyoruz!

‘Bizden önce direnerek toprağa düşenler, direncimizi ve öfkemizi arttırdı’ diyerek kavgayı sürdüren ve  halkların kahramanlarının listesine adını yazdıran Ahmet Atakan’ı ve O’nun şahsında, Gezi ayaklanmasından bu yana yaşamını yitiren tüm direnişçileri saygıyla anıyoruz!

‘Hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak!’ , ‘Bu daha başlangıç, mücadeleye devam’ diyerek, faşist diktatörlüğün ve O’nun hükümetinin zulmüne başkaldıran halklarımızı selamlıyoruz!

Recep Tayyip Erdoğan ve efendilerinin saltanatını sarsan, onları korku içinde bırakan çapulcuları, farklı renk ve kültürlerden olup da omuz omuza yürüyen ve yüreği özgürlük, eşitlik için çarpan bütün insanları selamlıyoruz!

Her türlü ‘modern’ ama o kadar da kirli silaha karşı, haklı öfkelerinin ve güzel bir dünya yaratmanın mümkün olduğuna olan umutlarının gücüyle; bedenlerini barikat yapan tüm direnişçileri selamlıyoruz!

Medeni Yıldırım, Ali İsmail Korkmaz, Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük ve Ahmet Atakan’ı katledenler ve katledilmesi için emir verenler ve söylemlerde bulunarak katlini teşvik edenleri lanetliyoruz ve bu katiller sürüsü hep lanetlenecektir. Katiller, çoktan halkların vicdanında mahkum oldular ve onlar, ellerinde o kirli silahları olduğu halde en güçsüz ve çaresiz yaratıklardır. Bugün sokaklara dökülen her renkten insanın öfkesi bu katilleri rahat bırakmayacaktır!

12 Eylül 1980 Askeri faşist darbesinin yıl dönümünde, darbecileri ve tüm maşalarını lanetliyoruz. Onların öldürüp toprağa gömeceğiz dedikleri ruh, bugün sokakları direnişleriyle süsleyenlerin içindedir. Bu devrimci ruh, kaynağını halktan aldığı için hiçbir zaman yok edilemeyecektir. İşte sokakların heybeti bunu gösteriyor.

Biz Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu olarak; tüm üyelerimizle birlikte, Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da faşizme karşı sürdürülen ayaklanmayı destekliyor ve  bütün insanları bu mücadeleye destek vermeye ve duyarlılıklarını canlı tutmaya çağırıyoruz.

Yaşasın Taksim’de yakılıp tüm ülkeyi saran isyan ateşi!”

 

 

 

Önceki İçerikAhmet Atakan için direniş coşkusu
Sonraki İçerikAhmet Atakan’ı vuran kapsül bulundu mu?