Yeni kavga yılında devrim umudunu dahada büyütelim!

Halkın Günlüğü kolektifi olarak sınıflar mücadelesinin değişik mevzilerinde mücadele eden ve geleceği kazanma cüretini kuşanan yoldaşlarımızın, dostlarımızın ve tabi ki halklarımızın yeni kavga yılını bir kez daha devrimci coşkumuzla kutluyoruz

HABER MERKEZİ (31.12.2015) – Sınıflar mücadelesi cenderesinde çetin mücadelelerin yaşandığı,emperyalist dünya gericiliğinin dünya halklarına barbarca saldırdığı, kan kusturduğu, insanlığı ve doğayı tam bir yıkıma ve cehenneme dönüştürdüğü mevcut dünyada tabi ki bu barbarlığa ve  gericiliğe karşı devrimci dünyanın isyanı kuşandığı ve ağır bedeller pahasına halkların gelecek umudunu büyüttüğü bir yılı daha geride bıraktık.

Devrimci dünyanın baş eğmez direngenliği ve geleceği kazanma cüretiyle başta Türkiye-Kuzey Kürdistan olmak üzere enternasyonal proletarya ve dünya halklarının yeni kavga yılını devrimci coşkumuzla kutluyor ve selamlıyoruz. Gök kubbenin altında yaşananlar yeni kavga yılında bizlere daha fazla görev ve sorumluluklar yüklemektedir.Yaşadığımız tarihsel devrimci birikimleri ve tecrübeleri daha ileri bir perspektifle kuşanarak ve ilerleterek geleceği kazanma mücadelesinde bir adım daha öne çıkmalıyız.

Yaşadığımız dünya gerçekliğinde tüm gelişmeler insanlığa berrak biçimde ‘’ ya barbarlık ya sosyalizmi’’ dayatmaktadır. Dünya gericiliğinin tek alternatifi ve tabi ki insanlığın en ileri özgürlük ve kurtuluş projesi devrim, sosyalizm ve komünizmdir. Dolayısı ile sınıflar mücadelesinin bütün alanlarında var gücümüzle insanlığın özgürlük ve kurtuluş kavgasına daha sıkı sarılarak umudu büyütelim.

Halkın Günlüğü kolektifi olarak sınıflar mücadelesinin değişik mevzilerinde mücadele eden ve geleceği kazanma cüretini kuşanan yoldaşlarımızın, dostlarımızın ve tabi ki halklarımızın yeni kavga yılını bir kez daha devrimci coşkumuzla kutluyoruz.

Önceki İçerikSitemizde 2015 yılının en çok tıklanan 10 haberi
Sonraki İçerikCizre’de 1 sivil daha yaşamını yitirdi