Okmeydanı için imar planı yeniden onaylandı

AKP üyelerinin çoğunluk oluşturduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Okmeydanı’nda yeni rant alanlarının önünü açan, “Tarihi Sit Alanları Koruma Amaçlı ve Etkileşim Geçiş Sahası Revizyon 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı”nı bir kez daha onayladı

HABER MERKEZİ (13.12.2014)- İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nin geçtiğimiz Temmuz ayında yürütmesini durdurduğu plan AKP tarafından revize edilerek Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2014 yılı son birleşimine sunuldu. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından sunulan plan, itirazlara karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

AKP’li Demircan, 1/5000 ölçekli nazım imar planının Büyükşehir Meclisi’nde yeniden kabul edilmesiyle hedeflerine adım adım yaklaştıklarını belirtti.

AKP iktidarı kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirerek halkın yaşam alanlarını talan etmenin adımlarını atarken, yeni rant alanlarının da önünü açtı. Bu imar planı halkın yaşamını giderek zorlaştıracak bir hamle olarak dikkat çekerken, Okmeydanı halkı son sözünü sokakları direniş alanına çevirerek söyleyecektir.

 

Önceki İçerikErzincan Demokratik Haklar ve Kültür Derneği açıldı
Sonraki İçerikEmekçiler ‘2015 bütçe kanun tasarısına geçit yok’ dedi