Nurtepe’de iki DHF’li gözaltına alındı

DHF ve Halk Cephesinin  dün saat: 20:30’da Çağlayan Adliyesinde şehit düşen iki devrimci için ortak gerçekleştirdiği anma eylemine polis biber gazları, TOMA ve gerçek mermilerle saldırırken iki DHF’liyi gözaltına aldı

İSTANBUL (01.04.2015)- Demokratik Haklar Federayonu ve Halk Cephesi’nin organize ettiği eylem saygı duruşu ile başladı. Şiirlerin okunduğu anma sırasında şiirler okunurken eylemde sık sık “Devrim şehitleri ölümsüzdür”; “Yaşasın devrimci dayanışma” ve “Berkin Elvan ölümsüzdür” sloganları atıldı.

Polis gerçek mermi kullandı: Bir eylemci yaralandı

Eylem devam ederken polisin gerçekleştirdiği saldırı sonrasında kitle devrimci dayanışma ruhu ile barikatlar kurarak direnişe geçti. Polisse biber gazı ve TOMA ile azgınca saldırmaya devam ederken saldırıda gerçek mermi de kullandı. Saldırı sırasında bir eylemci omzundan gerçek mermi ile yaralanırken bir eylemci ise kafasına isabet eden biber gazi kapsülü ile yaralandı. 

2 DHF’li gözaltına alındı

Direniş devam ederken sokak aralarına Akreplerle giren polis  Demokratik Haklar Federasyonu faaliyetçisi Yücel Bulut ile DHF taraftarı Onur Felekoğlu’nu döverek gözaltına aldı. Uzun bir süre gözaltında tutulan DHF’lileri gözaltına aldıklarını kabul etmeyen polis DHF’lilerin çabaları sonucunda  gözaltına alınanların Siyasi Şubede olduklarını kabul etti. DHF’liler bu sabah Çağlayan Adliyesine çıkarılacak.

 

Önceki İçerikDHKC savaşçıları savcıyı rehin aldı (Yenilendi)
Sonraki İçerikPolis iki devrimciyi katletti