Kürdistan’da çöken devlet gerçekliği

O kadar ki devlet cenazelerini dahi gidip alamaz bir çaresizliğe düşmüş durumdadır. Kendisine Savaş açmış olan gerici ordu güçlerinin cenazelerini yine Kürt ulusu gidip almaktadır. Buda göstermiştir ki devlet Kürdistan’da yenilmiştir. Hiçbir demagoji, manipülasyon, ve çığırtkanlık bu gerçeği değiştirmemektedir. Dağlıca devletin iflas eden durumunun en açık halidir artık ve tarihe bu şekilde geçecektir.

HABER MERKEZİ (07.09.2015)-  Tarihi boyunca egemenlerin işgali ve talanı altında tutulan Kürdistan bugünde aynı gerici ve işgalci güçlerin saldırıları altında bulunmaktadır. Kendi kaderini tayin hakkı zorla gasp edilen Kürt ulusu emperyalist/kapitalist dünya gericiliği ve onların işbirlikçisi bölge güçleri tarafında dört parçaya bölünerek parçalanmıştır. Fakat ezilen Kürt ulusunun bu zulme ve işgale isyanı hiçbir zaman durmadı. Toprağı gerici postal çizmeleri altında işgal edilmeye çalışılan Kürdistan her defasında tarihsel direnişçi cüretiyle egemenlere meydan okuyarak gereken cevabı vermiştir. Türk Hakin sınıflarının 80 yıllık işgal, imha, ilhak ve zulüm politikaları Kürdistan’da hep direnişle karşılık bulmuştur ve bugünde yaşanan budur. Ezilen Kürt ulusu tüm milli zulme karşı adeta kendi küllerinden yeniden doğarak ve büyük bedeller ödeyerek ve büyük değerler yaratarak bugünlere kadar gelmiştir.

Dağlıca’da iflas eden Türk devlet realitesi

Türk hâkim sınıflarının ve somuttaki temsilcisi AKP iktidarının yeniden başlatmış olduğu gerici savaş, Kürdistan’da bir devlet geleneği olan işgal, talan, katliam, infaz, doğa ve ormanların katledilmesi ve her türlü kirli gerici savaş politikası devreye sokularak yeniden ve daha sinsi bir biçimde sürdürülmektedir… Toplu katliam hazırlıklarının yapıldığı Kürdistan’da günlerdir sokağa çıkma yasakları devreye sokulmuş durumdadır. Sistematik olarak her gün katliamların yapıldığı Kürdistan’da halkın direnişi de tüm görkemiyle sürmektedir. Tüm kuşatma, katliam ve saldırılara rağmen başta Kürt gençliği olmak üzere topyekûn Kürt ulusu direnerek devlete gereken cevabı vermektedir. Savaşı daha da geliştiren Kürt ulusal hareketi yeni savaş taktikleri geliştirerek ve şehirlere yayarak devletin tüm kirli politikaları ve gerici savaş saldırganlığını boşa çıkarmaktadır. Artık tarihi ve anda yaşananlar defalarca kez göstermiştir ki hiçbir saldırı ve zulüm politikasının ezilen Kürt ulusunun haklı ve meşru direnişinin karşısında hiçbir hükmü kalmamıştır. Çilekeş Kürt gençliğinin ve cüretkâr, fedakâr Kürt kadının devrimci öfkesi zalimlere diz çöktürmeye dün olduğu gibi bugünde devam edecektir.

Dağlıca’da yaşanan çatışma ve HPG’nin Türk ordusuna verdirdiği kayıp belkide son 40 yılın en büyük ve sarsıcı eylemlerinden biri oldu. 1 Yarbay ve 31 askerin öldüğü eylemde onlarca askerin ise yaralı olduğu açıklandı. Devleti adeta sarsan dağlıca eylemi aynı zamanda devletin Kürdistan’da gerilla güçleri karşısındaki hezimetini de açıktan ifşa eden bir durumu yeniden teyit etti.. O kadarki devlet cenazelerini dahi gidip alamaz bir çaresizliğe düşmüş durumdadır. Kendisine Savaş açmış olan gerici ordu güçlerinin cenazelerini yine Kürt ulusu gidip almaktadır. Buda göstermiştir ki devlet Kürdistan’da yenilmiştir. Hiçbir demagoji, manipülasyon, ve çığırtkanlık bu gerçeği değiştirmemektedir. Dağlıca devletin iflas eden durumunun en açık halidir artık ve tarihe bu şekilde geçecektir.

Önceki İçerikHPG: 1 Yarbay 31 Askerin öldüğünü açıkladı
Sonraki İçerikDevlet güdümlü Faşist güruhlar yine sahnede