Hasan Ferit Gedik davası devam ediyor

Gülsuyu Mahallesi’nde çetelerin silahlı saldırısı sonucu katledilen Hasan Ferit Gedik’in davası bugün görülüyor

HABER MERKEZİ (04.03.2015)- Devlet tarafından beslenen çetelerin rant alanına çevirmek istediği Gülsuyu Mahallesi’nde uğradığı silahlı saldırı sonucu katledilen Hasan Ferit Gedik’in davası bugün İstanbul Anadolu Adliyesi 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor. Davanın “güvenlik gerekçesiyle”başka bir ile nakli yapılacağı bu duruşmada karara bağlanacak.

Duruşmaya Hasan Ferit’in annesi Nuray ve babası İbrahim Gedik ile kardeşi Eriş Gedik katıldı. Gedik ailesinin yanı sıra Gezi Şehidi Berkin Elvan’ın ailesi de katıldı.

Gedik ailesinin avukatları duruşmada hazır bulunurken, tutuklu ve tutuksuz çete üyeleri jandarma koruması eşliğinde getirildi. Devlet eliyle korunan sanıklar, gergin başlayan duruşma sırasında parmak sallayarak aile yakınlarını tehdit etti. Sanıklardan biri,  elini boynuna götürerek “Sizi keseceğiz” hareketi yaptı.

Avukatlar ve anne Nuray Gedik yaşananlara itiraz etti. Bir başka sanık ise,  mahkeme salonuna bıçakla geldiği için gözaltına alındı.

Dışarı çıkarılan sanık yakınları burada bulunan yurttaşlara saldırdı. Saldırgan guruba mahkemeyi izlemeye gelen insanların karşılık vermesi üzerine polis ve özel güvenlikçiler mahkemeye izlemeye gelenlere yönelik gazlı müdahalede bulundu. Saldırgan grubun çevik kuvvet korumasıyla alt kata götürüldüğü belirtilirken, adliye içindeki gerginlik devam ediyor.

Görülen duşuşma sonunda dava 6. kez ertelenerek 9 Mart 2015’te görülmesine, ayrıca tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin de devamına karar verildi.

 

 

Önceki İçerikFırat’ı ülkücü ev arkadaşları katletmiş
Sonraki İçerikDGH’den üniversitelerde yaşanan faşist saldırılara ilişkin açıklama