Halkın Günlüğü susturulamaz!

 

“Haklılığımız ve meşruluğumuzdan aldığımız güçle yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Hiçbir güç bizleri, işçilerin, emekçilerin ve ezilen halkların sesini ve soluğunu kitlelere taşımamızı engelleyemeyecektir”

HABER MERKEZİ (29.05.2015)- Devrimci, demokratik ve ilerici toplumsal güçlere yönelik devletin pervasız saldırıları hız kesmeden devam ediyor. HDP seçim çalışmalarına, SDP ve Gelecek gazetesine, en sonda 27 Mayıs’ta İstanbul’da Demokratik Haklar Federasyonu(DHF) ve gazetemiz Halkın Günlüğü’ne yönelik gerçekleştirilen baskın ve gözaltı saldırılarında onlarca kişi gözaltına alındı. SDP ve Gelecek Gazetesi’ne yönelik baskınlarda 7 kişi, DHF’ye yönelik yapılan baskınlarda ise 27 kişi gözaltına alınırken bir çok kişi hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

Yazıişleri müdürümüz Serdar Kaya hakkında yakalama kararı

Devrimci basın cephesi zemininde işçilerin, emekçilerin ve ezilen halkların sesi olan gazetemiz Halkın Günlüğü, dün olduğu gibi bugün de devletin saldırılarının hedefi durumundadır. Bugüne kadar onlarca kez gözaltı ve tutuklama terörüne maruz kalan gazetemiz her defasında haklılığından aldığı güçle yoluna daha güçlü bir şekilde devam etmiştir. 27 Mayıs’ta İstanbul’da DHF’ ye yönelik olarak gerçekleştirilen baskınlarda, gazete çalışanlarımızın kaldığı ev de basılarak dağıtılmış ve gazetemize ait iki adet bilgisayara da el konulmuştur. Baskın sırasında evde olmayan gazetemizin yazı işleri müdürü Serdar Kaya hakkında ise savcılık tarafından yakalama kararı çıkarıldığı ifade edilmiştir.

Halkların sesi, soluğu olmaya devam edeceğiz

Gazetemize dönük devletin pervasız saldırıları dün olduğu gibi bugün de bizleri mücadelemizden alıkoyamayacaktır. Haklılığımız ve meşruluğumuzdan aldığımız güçle yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Hiçbir güç bizleri, işçilerin, emekçilerin ve ezilen halkların sesini ve soluğunu kitlelere taşımamızı engelleyemeyecektir.

Baskılar bizi yıldıramaz!

Halkın Günlüğü susturulamaz!

 

                                                                                           Halkın Günlüğü Gazetesi

Önceki İçerikBedrettin Akdeniz Adana’da sonsuzluğa uğurlandı
Sonraki İçerik9 DHF’li tutuklandı