Faşist Diktatörlüğün Kaypakkaya Korkusu Devam Ediyor!

Geçmişten bugüne onu ananlar, fotoğraflarını, flamalarını taşıyanlar devlet nezdinden ‘suçlu’ ilan edilmiştir. ‘TC’ devletinin Kaypakkaya’nın görüşleri hakkında yaşadığı ‘haklı’ kaygı her daim onu ve ardıllarını faşist diktatörlüğün hedefi haline getirmiştir

HABER MERKEZİ (23.05.2017)- Elimize e-posta yolu ile ulaşan, düzenlenen İbrahim Kaypakkaya anmalarına ilişkin Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) imzalı yazıyı öneminden dolayı olduğu gibi paylaşıyoruz;

Her yıl Mayıs ayında yoldaşları ve dostları tarafından çeşitli etkinliklerle anılan Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya dün olduğu gibi bugün de hakim sınıfların korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

Geçmişten bugüne onu ananlar, fotoğraflarını, flamalarını taşıyanlar devlet nezdinden ‘suçlu’ ilan edilmiştir. ‘TC’ devletinin Kaypakkaya’nın görüşleri hakkında yaşadığı ‘haklı’ kaygı her daim onu ve ardıllarını faşist diktatörlüğün hedefi haline getirmiştir. İbrahim Kaypakkaya’yı sahiplenen sloganlar attıkları için birçok devrimci ve demokrat tutuklanmış, tutuklanmaya da devam etmektedir. Bu yıl İstanbul ve Çorum’da yapılmak istenen anmalara kolluk güçleri saldırmıştır. İçişleri Bakanlığı ve Çorum Valiliği, Kaypakkaya’nın mezar anmasının yasaklanması için özel bir çalışma yapmış, 18-31 Mayıs tarihleri arasında Karakaya köyü, mezarlığı ve çevresinde bireysel veya grup olarak hiçbir anmaya izin verilmeyeceği yönünde karar almıştır. Yine İstanbul’da İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler anması polis saldırılarına maruz kalmıştır. Hiçbir dönem eksilmeyen bu saldırılar, İbrahim Kaypakkaya yoldaşın fikirlerinin hala güncel olduğu ve egemenler nezdinde tehlike arz ettiğini göstermektedir.

Bizler Demokratik Haklar Federasyonu olarak İbrahim Kaypakkaya şahsında devrim ve sosyalizm uğrunda ölümsüzlüğe uğurladıklarımızı savunmaya, onların bizlere bıraktığı direniş ve mücadele mirasını sahiplenmeye devam edeceğimizi ilan ediyoruz.

Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Ölümsüzdür!

Devrim İçin Düşenler Onurumuzdur!

DEMOKRATİK HAKLAR FEDERASYONU

Önceki İçerikDHF üyeleri gözaltına alındı
Sonraki İçerikSaldırı ve tutuklamalar protesto edildi!