Elazığ’da Grup Munzur coşkusu

”Kültürel yozlaşmaya, çeteleşmeye, asimilasyon politikalarına dur de” şiarıyla Elazığ Yıldızbağları Dayanışma Derneği Girişimi’nin örmüş olduğu çalışmalar sonucunda Grup Munzur’un da sahne aldığı bir etkinlik düzenlendi

HABER MERKEZİ (12.09.2014)- Elazığ’da Yıldız Bağları Dayanışma Derneği Girişimi tarafından “Kültürel yozlaşmaya, çeteleşmeye, asimilasyon politikalarına dur de” şiarıyla bir etkinlik düzenlenerek Grup Munzur’un da aralarında olduğu çeşitli sanatçılar sahne aldı.

Yıldızbağları Mahalle Muhtarı İmam Taş ve Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun konuşmalarının da yer aldığı etkinlikte sahne alan Munzur Kaya, Umuda Türkü, Arjen, Çema (Hollanda Müzik Topluluğu), Şenol Akdağ ve Grup Munzur ezgileriyle etkinliğe renk kattı.

‘Uyuşturucuya yozlaşmaya ve uyuşturucuya karşı mücadelemiz sürüyor’

Etkinliğe Demokratik Haklar Federasyonu tarafından gönderilen mesajda şu ifadeler yer aldı: ”Burjuva kapitalist sistem gençliğe ve halklara yozlaşmış, çürümüş bir gelecekten başka bir şey veremez. Ezen sınıflar toplumsal mücadele dinamiklerini etkisiz hale getirmek için uyuşturucu maddelerini bir silah olarak kullanır. O halde gençliğin düşkünleştirilip yozlaştırılarak sisteme bağlanmasına dur demek için gençliği devrimci temelde eğitip örgütleyerek mücadele içinde geliştirerek uyuşturucuya, fuhuşa, yozlaşmaya karşı bütün halkımızı, kurumlarımızı, devrimci olarak sosyalist güçlerimizi birleştirerek mücadeleyi daha güçlü birlikler yaratarak karşı durmalıyız”

Kitleselliğiyle dikkat çeken etkinlik sloganlar, alkışlar ve zılgıtlar eşliğinde sona erdi.

Önceki İçerikAskerler köylülere saldırdı
Sonraki İçerikSarıgazi’de faşist saldırılar protesto edildi