DSG; Rakka’da büyük savaş başladı!

Demokratik Suriye Güçleri (QSD), bir basın toplantısı düzenleyerek Rakka’nın özgürleştirilmesi için büyük bir savaş başlattıklaırnı açıkladı

HABER MERKEZİ(06.06.2017)-Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Genel Komutanlığı, bir basın toplantısı düzenleyerek Rakka’nın özgürlüğü için başlattıkları hamleye dair kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Yapılan basın toplantısına, çok sayıda DSG komutanı, Rakka sivil meclis üyeleri, Rakka aşiret temsilcileri ve çok sayıda insan katıldı. Basın toplantısında açıklamayı DSG resmi sözcüsü Talal Silo okudu. Okunan basın açıklamasında;

Efsanevi kahramanlıklar sergilendi!

“Güçlerimiz ve ortak hareket güçlerinin uzun süreli teröristler ile mücadelesinde efsanevi kahramanlıklar yazıldı. Tarihi direnişlerde, Kobanê, Girê Spi, Hol ve Şedadê özgürleştirildi. Öte yandan Rakka ve Dera Zora bağlı birçok köy baraj ve binlerce sivil insan da teröristlerden kurtarıldı. Yapılan insani yardımların yerinde ve sivillerin ihtiyaçlarının yerine getirilmesi için gereken hassasiyet gösterilmiş ve sonunda tarihi hamle başarıya ulaştırılmıştır.

Operasyona katılan güçler!

Biz bugün çetelerin kendilerine merkez olarak kullandığı Rakka’yı bu çetelerden özgürleştirmek için büyük savaşımızı başlatıyoruz. Bu büyük savaşa katılacak güçler şunlardır; YPG, YPJ, Devrimci Ordu (Ceyş El Sıwar), Cebhet El-Ekrad, Lîwa El-Şemal El-Dîmoqratî, Hêzên Eşîran, Mexawîr HumisTugayı, Siqûr El-Reqqa, Lîwa El-Tehrîr, El-Selaciq Tugayı, Senadid güçleri, Süryani Halk Meclisi güçleri, Minbic Askeri Meclisi güçleri, Dera Zor Askeri Meclisi güçleri, Özsavunma Güçleri ve Nuxbe Gücü.

Büyük savaş başlıyor!

Bu savaş Rakka Sivil Meclisi, Suriye Demokratik Meclisi, Aşiret büyükleri ve Bölgenin önde gelen isimlerinin desteği ile başlamaktadır. Rakka’yı özgürleştirecek olan ‘Büyük Savaş’ın başladığını müjdeliyoruz. Güçlerimiz, Uluslararası Koalisyon ile ortaklaşa hazırlanan askeri planları yerine getirmek için, güçlerimiz büyük bir moral ve hazırlık ile kendisini savaşa hazırlamıştır.

Qereçox şehitlerine atıf!

Qereçox örneğinde görüldüğü gibi, farklı güçler bu tarihi atılımı engellemeye kalkıştı. Ancak bu beyhude çabaların tümü boşa çıkarılarak, saldırının amacına karşı irademiz daha da güçlendi ve terörizme karşı mücadele ısrarımız daha da arttı. Qereçox şehitleri bizlere meşale oldu. Anılarına sahip çıkarak, büyük savaşın başarısını şehitlerimizin ruhuna armağan edeceğiz.

Tekrardan Rakka halkımızı, düşman merkezlerinden, hassas noktalardan ve savaş alanlarından uzak durmaya çağırıyoruz. Güçlerimiz etrafında birleşin, güçlerimize destek olun ki görev ve sorumluluklarımızı yerine getirelim. Rakka’lı gençleri de, şehirlerini kurtarmak için saflarımıza katılmaya çağırıyoruz. Bu tarihi durum vesilesiyle, bizleri bu düzeye ulaştıran şehitlerimizi saygıyla anıyor, kahraman yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Suriye Demokratik Güçleri (QSD) Genel Komutanlığı olarak, bu Büyük Savaşa katılan tüm güç ve gruplarını komutan ve savaşçılarını selamlıyor, üstün başarılar diliyoruz’’.

 

Önceki İçerikCHP-AKP ilişkileri ve genel yönelimimiz!
Sonraki İçerikDersim’de soykırım doğa katliamıyla devam ediyor!