Direnişteki NESTLE işçilerine polis saldırdı

Bursa’daki NESTLE Fabrikası’nda işten atılan işçilerin işçi servislerini durdurarak direnişlerini duyurma mücadelesine polis saldırırken, işçiler gözaltına alındı   

HABER MERKEZİ (16.12.2014)- Bursa Karacabey’deki NESTLE fabrikasında Öz Gıda-İş Sendikası yönetimi ve patron işbirliğiyle Tek Gıda-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan işçilere polis saldırdı. Sabah saatlerinde fabrika önünde eylem gerçekleştiren işçilere, devrimci demokratik kitle örgütleri ile siyasi partiler de destek verdi. 

NESTLE işçileri aylardır sendikal hakları için mücadele ediyor

Sendikalı oldukları için işten atılan NESTLE işçileri, aylardır işe geri alınabilmek ve sendikal haklarını almak için mücadele ediyor. Bu sabah da işçi servislerinin fabrikaya girişine engel olmak ve seslerini çalışan işçilere duyurabilmek isteyen direnişteki NESTLE işçileri, kurulan zincirlerle fabrikanın giriş ve çıkışlarını kapattı.

‘Bir gün gelecek sizin de üzerinize basıp geçecekler’

İşten atılan işçiler fabrika girişinde yere yatarak fabrika yönetimini ve sarı sendikaları protesto etti. Servislerden inip fabrikaya giriş yapan işçilere seslenen Tek Gıda-İş Sendikası Bursa örgütlenme sorumlusu Suat Karlıkaya, “Bir gün gelecek sizin de üzerinize basıp geçecekler diyerek çalışmaya devam eden işçileri mücadeleye çağırdı.

Sabah yapılan eylemde işçilere herhangi saldırı gerçekleştirmeyen polis, öğle saatlerinde ise işçileri darp ederek gözaltına aldı.

 

Önceki İçerikSibel Bulut taziye çadırlarına polis saldırısı
Sonraki İçerikİşkenceci polisler mahkemede aklandı (!)