DHF ve Hozat Halk Dayanışması adayını açıkladı

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) ve Hozat Halk Dayanışması “Söz Yetki Karar Halka” şiarıyla gerçekleştirdiği toplantıda seçime hangi adayla gireceğini kamuoyuna açıkladı

DERSİM ( 11.01.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) “Söz Yetki Karar Halka” şiarıyla gerçekleştirdiği toplantıda seçime hangi adayla gireceğini belirledi.

Saat 18.00’de Hozat Kültür ve Dayanışma Derneği’nde Hozat halkının katılımıyla düzenlenen toplantı, Dersim Demokratik Halk Dayanışması (DDHD) yerel seçimler komisyonu adına yapılan konuşmayla başladı.

Yerel seçim  komisyonu üyesi yaptığı konuşmada, uzun zamandan bu yana yürütülen çalışmalar sonucunda programda yer alan ön seçimin, Hozat halkı ve aday adaylarıyla yapılan görüşmeler sonucu DDHD’nin aldığı kararla belirlenmesi gerektiği ifade edildi.

Aday adayları hangi aday belirlenirse karara saygı duyacaklarını açıkladı

Aday adaylarına söz verilen toplantıda, her iki aday adayı da DDHD’nın aldığı kararın esasta belirleyici olduğunu belirterek hangi aday belirlenirse ona göre hareket edeceklerini ve karara saygı duyduklarını belirtti.  Hozat halkının çıkarlarını esas aldıklarını belirten aday adayları, bu çerçevede aday adaylıklarını sunduklarını söyledi. DDHD’nin programının kendi cephelerinden anlamlı olduğunu belirten aday adayları, bunu hayata geçirmek için hareket edeceklerini ifade etti.

Yerel seçim komisyonu üyesi yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:“Hozat’ta yaptığımız çalışmalar neticesinde açığa çıkan durum Kahraman Kılıç arkadaşımızın daha ağırlıkta olduğunu gösteriyor. DHF ve DDHD olarak genel araştırma ve verilerin sonucu Kahraman Kılıç arkadaşımızla süreci devam ettireceğiz.”

“Söz yetki karar Hozat halkına” şiarıyla yerel seçimler çalışmalarına başlandığı ve bu şiarı daha da güçlendirerek kazanımın geleceği ifade edilerek toplantı sonlandırıldı.   

 

 

 

 

 

Önceki İçerikİzmir’de 13 DHF’liye tahliye yok
Sonraki İçerikAbdullah Kalay için suç duyurusuna soruşturma açıldı