DHF: Faşist Devlet Katletmeye Devam Ediyor; İnanç Özkeskin Ölümsüzdür!

Demokratik Haklar Federasyonu dün gece Kadıköy’de katledilen İnanç Özkeskin için bir açıklama yayınladı. ‘’ Faşist Devlet Katletmeye Devam Ediyor; İnanç Özkeskin Ölümsüzdür’’ başlığı ile yapılan açıklamayı öneminden dolayı olduğu gibi yayınlıyoruz

HABER MERKEZİ(13.06.2017)-‘’Burjuva gerici siyasal iktidar ve onun somuttaki temsilcisi olan Erdoğan/AKP iktidarı genetik faşist-gerici kodları ve katliamcı geleneğini güncelde de sistematik olarak sürdürmektedir. Öncesini saymazsak son birkaç yıl içinde Erdoğan/AKP iktidarının eli kanlı cellâtları tarafından onlarca devrimci, yurtsever ve ilerici vahşice katledilmiştir. Hile ve çarpıtmada tarihsel olarak ün yapan ve bu kirli politikalarıyla her daim yaptığı katliamları ve zulmü meşrulaştırmaya çalışan mevcut siyasal iktidar bugün de aynı kirli politikalarla yoluna devam ediyor. Yaptığı katliamları meşrulaştırmak için kullandığı en kirli politika ise ‘’çatışma yaşandı, ateş açıldı, eylem hazırlığındaydı’’ gibi söylemlerdir.

‘’TC’’nin katliamlar geleneğine eklenen son isim ise İnanç Özkeskin oldu. TAYAD çalışanı olan İnanç Özkeskin dün gece Kadıköy’de bulunan evi özel harekât timleri tarafından basılarak katledildi. Özkeskin’inin katledildiği evi ve sokağı ablukaya alan polis sabaha kadar sokağa giriş çıkışları yasakladı. Özkeskin’in cenazesi polis tarafından Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

İnanç Özkeskin ve onun şahsında katledilen tüm devrimcileri saygıyla anarken, devletin katliamcı gelenliğini nefretle ve devrimci öfkemizle lanetliyoruz. Tüm halkımızı İnanç Özkeskin’in cenazesini sahiplenmeye ve yeni katliamların önüne geçmek için mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz’’.

İnanç Özkeskin Ölümsüzdür!

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Kahrolsun Faşist Diktatörlük!

 

 

 

Önceki İçerikADHK: Mercan Tarihtir! Kanla Yazılan Tarih Silinmez!
Sonraki İçerikİmha saldırıları ve buna bağlı olarak taktik yönelimler!