DHF: 1 Mayıs’ta Bakırköy’deyiz

Demokratik Haklar Federasyonu İstanbul örgütlülüğü ‘1 Mayıs’ta Bakırköy’deyiz’ başlığını taşıyan yazılı bir açıklama yaparak halkı örgütlü mücadeleyi sahiplenmeye ve alanlara çıkmaya çağırdı

İSTANBUL (29.04.2016)- DHF İstanbul örgütlülüğü yazılı bir açıklama yaparak 1 Mayıs’ta Bakırköy’de olacağını duyurdu. Açıklamayı öneminden kaynaklı okurlarımızla paylaşıyoruz:

“İşçi sınıfının birlik, mücadele, dayanışma günü olan 1 Mayıs’ta Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) İstanbul örgütlülüğü olarak Bakırköy’de olacağız.

İşçi sınıfının somut demokratik hak talepleri doğrultusunda birleşerek, mücadele yürütmesinden kaygı duyan gerici faşist güçlerin tüm engelleme çabalarını her alanda boşa çıkarmak siyasal sorumluluğumuz gereğidir. Bu sorumluluğumuz kutlama alanı tartışmalarıyla daraltılarak, mücadele sorumluluğumuz basite indirilmemelidir. Emekçilerin somut demokratik talebi olan sendikal örgütlenme hakkı, güvenceli çalışma koşullarının yaratılması, iş güvencesi, taşeron işçiliğinin kaldırılarak sosyal güvenceli çalışma şartlarının yaratılması, eşit işe eşit ücret, kadına yönelik cinsel saldırı, her türlü şiddet ve cinayetlerin engellenmesi, çeşitli milliyetlere ve inançlara yönelik baskı ve ayrımcı politikaların sonlandırılarak tam hak eşitliği temelinde özgürce, birlikte yaşamın zemininin yaratılması, kar uğruna doğa tahribatlarının sonlandırılması ve tüm bu somut demokratik hak talepleri doğrultusunda örgütlü mücadele yürüten ilerici, demokratik, yurtsever, devrimci güçlerin birleşik mücadelesinin, önemin arttığı bir süreçten geçmekteyiz.

Bu sorumluluk bilinciyle kitlesel katılımı sağlayıp, yaratılmak istenen korku imparatorluğunu parçalayarak, hakim sınıfların böl-parçala-yönet politikalarının boşa çıkarılması için sınıf bilincini kuşanarak kitleleri örgütlü mücadele çağırıyoruz.

Siyasal mücadelemizin öznesi olan halkımıza çağrımızdır; 1 Mayıs’ta Alanlara DHF Saflarına!

Dünyanın Bütün İşçileri Birleşin!

Birlik, mücadele, zafer!

Yaşasın 1 Mayıs!

Biji Yek Gulan!

 

Toplanma Yeri: Bakırköy Marmara Forum AVM önü Sahil Yolu

Toplanma Saati: 11.00”

 

Önceki İçerikAtaş ve Önlü: Dersim Soykırımı kabul edilsin, belgeler açıklansın
Sonraki İçerikBakırköy’de onbinler 1 Mayıs için bir araya geldi /Foto haber