‘Caferağa Mahalle Evi’ için dayanışma çağrısı

Gezi Ayaklanması’nın ardından Kadıköy Caferağa Mahallesi Dayanışması’nın kurduğu “Caferağa Mahalle Evi”, Maliye Bakanlığı Hazinesi’ne ait olduğu gerekçesiyle boşaltılmak isteniyor. Caferağa Dayanışması bir açıklama yaparak mahalle evinin boşaltılma girişimine karşı mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı

HABER MERKEZİ (04.12.2014)- Kadıköy Kaymakamlığı, Caferağa Dayanışması tarafından Gezi Ayaklanması’nın ardından kurulan, “Caferağa Mahalle Evi”ni boşaltılması için tebligat gönderdi. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Caferağa Dayanışması, mahalle evinin metruk ve bomboş bir yerken, ortak çabalarla tüm mahalle halkının kullanabildiği bir mekan haline getirildiğini hatırlatarak, “Duyduk ki bir vakittir açık duran kapımızı kapatmaya gelecekler. Elbette hayallerimizden, biriktirdiklerimizden öyle kolayca vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Caferağa Mahalle Evi için dayanışmayı yükseltelim

“Caferağa Mahalle Evi”nin boşaltılması girişimine karşı mücadele çağrısı yapan Caferağa Dayanışması, “Kalbi bizimle atan herkesi, 5 Aralık Cuma sabahı saat 09.00’da omuz omuza olmak için mahalle evimizin önüne davet ediyoruz. Bu ev hepimizin, gelin birlikte koruyalım” ifadelerini kullandı.

“Caferağa Mahalle Evi”nde forumların yanı sıra, çeşitli dallarda oluşturulan atölyelerin çalışmaları devam ediyor. Mahalle halkıyla birlikte yemekler pişirilip birlikte yeniliyor. İçinde kütüphanesi, marangozhanesi, karanlık odası ve takas pazarı da olan mahalle evi, aynı zamanda sergilerden panellere kadar çok sayıda etkinlik için halkın bir araya geldiği mekan olma özelliğini de taşıyor.

 

 

Önceki İçerikTutsaklara getirilen yasaklara televizyon da eklendi
Sonraki İçerikErmenek’te son 5 madencinin daha cesedine ulaşıldı