‘Çabalarınız nafile; mücadelemiz mutlaka bir gün zaferle taçlanacaktır’

DHF bu sabah yapılan polis baskınıyla üye ve taraftarlarının gözaltına alınmasına yönelik bir açıklama yayınladı

HABER MERKEZİ (27.05.2015) – Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) bu sabah polis baskınlarıyla 18 üye ve taraftarının gözaltına alınmasına ilişikin bir açıklama yaptı. “Çabalarınız nafile; demokratik haklar mücadelesi mutlaka bir gün zaferle taçlanacaktır” başlıklı açıklamanın tam metni ise şu şekilde;

“AKP nezdinde devleti büyük bir korku sardığı her gün daha da gün yüzüne çıkıyor.

Yağma, talan, hırsızlık, yolsuzlukla ülkeyi yönetenler emek sömürüsü, sosyal hak gaspları, siyasal yasaklarla yaşamımızı zapturapt altına almak isteyenler saldırıyor. Halkın büyüyen örgütlü öfkesini parçalamak isteyen gerici egemen güçler Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) ve Halkın Günlüğü Gazetesi üye ve çalışanlarına yönelik İstanbul merkezli gözaltı saldırısı düzenledi.

Bugün gerçekleşen gözaltı saldırısında Berkin Elvan ve 1 Mayıs eylemlerine katıldıkları gerekçe gösterilerek Federasyon üyelerimizin ve Halkın Günlüğü çalışanlarının evleri basılarak gözaltına alındı.

Halkın Günlüğü Yazı İşleri Müdürü Serdar Kaya’yı ‘aramak’ için Halkın Günlüğü çalışanlarının evini basan polis Halkın Günlüğü Gazetesi ve DHF-HDP ittifakı İstanbul milletvekili adayı Erdal Ataş’a ait bilgisayar, kamera ve disklere el koydu. 

Yalanlarınıza Kimseyi Kandıramazsınız

Yine bir sabah işçi, emekçi ve öğrencilerin toplu şekilde gece baskınlarıyla gözaltına alınmasıyla güne uyandık. 

Yine burjuva basında “MKP’ye operasyon; 20 örgüt üyesi gözaltında”, “Baskınlarda Silah ve örgüt dokümanları bulundu”, “Örgütün lider kadrosu gözaltında” şeklinde polis tarafından ısmarlanan düzmece haberlerle demokratik haklar mücadelesi ve halkın örgütlü mücadele talebi “yasa dışı” gösterilmek istendi.

Nafile bu çabalarınız.

Halk nezdinde yeterince teşhir oldunuz.

Yalanlarınıza kimse inanmıyor. Yolsuzluğunuza, talanınıza, hırsızlığınıza, hak gasplarınıza, emek sömürünüze, doğamızı yok etmenize, işçi-emekçi ve kadınlarımızı katletmenize sesimizi çıkarmayacağımızı mı sanıyorsunuz?

Bir gece helikopterlerinizin çıkardığı gürültünün arasında teçhizatlı polislerinizin yüzümüze doğrulttuğu uzun namlulu silahlarınızın bizleri korkutacağını düşünüyorsanız hala büyük bir yanılgı içerisindesiniz.

Coğrafyamızın her alanında büyük bir hızla artan zulme ve hak gasplarına karşı demokrasi mücadelesini büyüten, işçilerimizi, kadınlarımızı, gençlerimizi ve onların örgütlü gücü Demokratik Haklar Federasyonu’na yönelik saldırılarınız karşısında dün baş eğmediysek bugün de baş eğmeyeceğiz.

Ülkemiz ve dünya halkları zulüm altında yaşadığı sürece demokratik haklar mücadelesi ve örgütlü gücü DHF, politik yaşamına devam edecektir.

Gözaltı baskınlarıyla yaşattığınız terör karşısında, insanca yaşamanın tüm erdemliğini kuşanarak bulunduğumuz tüm alanlarda geleceğimizi zorbaların ellerinden almak için kavgayı daha da büyüteceğiz.

Yoldaşlar dostlar; 

Son bir haftadır Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) ve Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) nezdinde gerçekleşen gözaltı saldırısı halkın örgütlenme talebine yönelik olduğu kadar  devrimci demokratik kurumların birlikte mücadele etme yöneliminedir.

Bu nedenle devlet erkanı güçlerimizi parçalamak istiyor. İzin vermeyelim. Birleşelim ve zorluklar karşısında yılmayalım zulmün kalesine yönelmekte olan bu çetin ve uzun yürüyüş zafere mutlaka ulaşacaktır. 

Belirtmek gerekir ki bu saldırının diğer bir ayağı da HDP’nin yakaladığı büyük başarıya yöneliktir. Federasyonumuzun da ittifak yaparak bir parçası olduğu HDP’nin seçim sürecindeki çalışmaları ve programı kitlelerde yarattığı büyük güven, AKP ve onun nezdinde hakim sınıfları korkuttuğu büyük bir gerçekliktir. Çünkü baskı ve sömürü düzenleri teşhir oluyor ve zorbalıkla baskı altında tuttukları kitleler geleceğini ellerine alıyor.

Yoldaşlar dostlar; 

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) ve bileşeni Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) Demokratik Kadın Hareketi (DKH) ve Halkın Günlüğü Gazetesi üye ve çalışanlarına yönelik yapılan gözaltı saldırıları, halkın örgütlü gücünü yok etme çabasıdır.

Bu faşist çaba karşısında “birlik, mücadele, zafer” şiarıyla mücadelemizi büyütelim.

1 Mayıs katılmak, kadın katliamlarını protesto etmek, Berkin Elvan’ı anmak ve katilerinden hesap sormak “suç” değildir. Ortada bir suçlu ve terörist var ise o da insanlarımızı masa başlarında hazırlanan düzmece polis fezlekeleriyle gözaltına alıp politik-kültürel haklarından zorla tecrit eden faşist devletin ta kendisidir.

Bir kez daha ilan ediyoruz: çabalarınız nafile; demokratik haklar mücadelesi mutlaka bir gün zaferle taçlanacaktır.

Gözaltılar Baskılar Bizi Yıldırtamaz!

Örgütlü Bir Halkı Hiç Bir Kuvvet Yenemez!

Yaşasın Demokratik Haklar Mücadelemiz!

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

Birlik Mücadele Zafer!”

 

Önceki İçerikİstanbul’da DHF’ye yönelik polis baskınları (Yenilendi)
Sonraki İçerikDHF polis baskınlarını protesto edecek