Ataş Dersim’de çalışmalara katıldı (Foto-Haber)

HDP milletvekili adayı Erdal Ataş, Dersim’in Ovacık ilçesinde seçim çalışmalarına katıldı

DERSİM (09.05.2015) – Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nun ittifak adayı olan DHF’li Erdal Ataş seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Erdal Ataş seçim çalışmaları kapsamında sadece İstanbul 1. bölgede değil, Türkiye – Kuzey Kürdistan’ın birçok iline ziyaretler gerçekleştiriyor.  Erdal Ataş seçim bölgesi dışında aynı zamanda memleketi olan Dersim’de çalışmalarını devam ettiriyor.

Ataş, Dersim’in Ovacık ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirip halkla sohbetler ederken aynı zamanda DHF’li Ovacık Belediyesi’nin çalışmaları hakkında da bilgi edindi. Belediye temsilcisi, Ataş’a son dönemde Ovacık’ta başlayan organik tarım çalışmalarıyla ilgili bilgi aktarımında bulundu.

Ataş aynı zamanda Ovacık’ta seçim bürosuna, esnaflara ve belediyeye ziyaretlerde bulundu. Belediyede Demokratik Kadın Hareketi (DKH) temsilcisinin de katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Ataş, seçim bölgesinin İstanbul olduğunu ancak Dersim’in kendi memleketi olduğunu buraya özel önem atfettiğini ve sadece İstanbul ve Dersim’de değil tüm Türkiye-Kuzey Kürdistan coğrafyasında çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Ataş konuşmasında rejimin ekonomi politikası gereği bir kesim zenginleşirken halkın daha fazla yoksullaştığını, aynı zamanda halka karşı bir imha, inkâr, soykırım politikasının devam ettiğine ve hala inançların yasaklandığı, baskı altına alındığı, asimile edildiğini vurguladı.

 

Önceki İçerikHDP Milletvekili Adayı Erdal Ataş’la röportaj
Sonraki İçerikBiz et siz tırnaksınız: istediğimizde keseriz, canımız sıkıldıkça kemiririz!