Adana’da gözaltı terörüne tepki

Taksim Direnişinin ülke geneline yayılması sonrası Adana’da gerçekleştirilen eylemleri bastırmak amacıyla dün akşam gerçekleştirilen gözaltı terörü protesto edildi

ADANA(09.05.2013)- Taksim Direnişi’ne sahip çıktıkları gerekçesiyle Adana’da polisin yaptığı ev baskınlarında aralarında DHF üyesinin de olduğu 13 kişi dün gece gözaltına alındı. Adana’da yapılan eylemlerin gün geçtikçe kitselleşmesinin önüne geçmek isteyen polis, devrimci-demokrat kurumlara yönelik baskılarını gözaltılar la sürdürmeye devam ediyor.

Adana polisinin yapılan eylemleri bastırmak amacıyla gerçekleştirildiği gözaltılar, Adana İHD Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

İHD tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:  “Adana emniyet müdürlüğünün iktidardan aldığı emirler üzerine 1 Haziran’dan itibaren demokratik hakkını kullanarak sokağa çıkanlara uyguladığı baskı ve şiddet boyutları her geçen gün artmaktadır. Gözaltıların hukuksuz ve keyfi olduğunu, hiçbir baskının direnişi engelleyemeyeceğini, baskıların mücadele edenleri yıldıramayacağını bir kez daha ifade ediyor ve gözaltıların derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.”

Eyleme DHF, BDSP, ESP, TKP, SES, Eğitim- Sen, SDP gibi devrimci-demokrat, siyasi parti ve sendikalarda eyleme katıldı.

 

 

Önceki İçerikGazi’de her gece barikatlar tutuşuyor (Foto Haber)
Sonraki İçerikYüz binler Taksim’de – Yenilendi (Foto-haber)